TECHNICKÝ LABORANT (m/ž/x) (České Budějovice)

Biologické centrum AV ČR, v. v. i. nabízí v Českých Budějovicích volnou pracovní pozici "TECHNICKÝ LABORANT (m/ž/x)". Nástupní mzda je 16 000 – 16 000 Kč.

Základní informace o pracovním místu

Název pozice:
TECHNICKÝ LABORANT (m/ž/x)
Obor(y):
Zemědělství a lesnictví
Obec:
České Budějovice
Mzda:
16 000 – 16 000 Kč
Směnnost:
Jednosměnný provoz
Minimální vzdělání:
VŠ Bakalářské
Adresa pracoviště:
Biologické centrum AV ČR, v. v. i. - Středisko služeb
Na Sádkách 702/7
37005

Další informace o volném místu

Biologické Centrum AV ČR, v. v. i. v Českých Budějovicích hledá technického laboranta do svého ústavu pro výzkum půdy a vody SoWa Research Infrastructure.
Náš mezinárodní tým provádí základní výzkum mikrobiologické přeměny dusíku a uhlíku v různých ekosystémech. Zaměřujeme se na různé vztahy ke globálním (klimatickým) změnám.
Co budete dělat? Molekulárně biologické analýzy (extrakce DNA, RNA), PCR, real-time PCR; měření kvantity a kvality nukleových kyselin; přípravu vzorků a knihoven pro sekvenování (2nd- and 3rd-generation sequencing); základní bioinformatické analýzy, amplicon analysis, práci s veřejnými databázemi; mikrobiologické analýzy, kultivaci mikroorganizmů a jejich uchovávání; odběry vzorků, jejich zpracování a základní stanovení půdních parametrů; zakládání manipulativních experimentů; vyhodnocování a zpracovávání dat na PC (Microsoft Office), dokumentaci prací v laboratoři; základní administrativní podporu; zpracovávání objednávek, evidenci financí, komunikaci s dodavatelskými firmami a vědci; organizaci práce v laboratoři, úzký kontakt s klienty (i s mezinárodní účastí).
Co Vám můžeme slíbit? Zajímavou a samostatnou práci v mezinárodním týmu; spolupracovat s námi na mezinárodních projektech, které posouvají hranice poznání; každodenní používání angličtiny, možné používání dalších jazyků; příjemné a moderní pracovní prostředí; osobní a pružné rozvržení pracovní doby.
Jací byste měli být Vy? Máte vysokoškolské vzdělání v oblasti přírodních věd (mikrobiologie, biochemie, molekulární biologie, biotechnologie a genové inženýrství). Máte rozsáhlé pracovní zkušenosti v (mikrobiologické) laboratoři. Rádi se rychle učíte novým věcem a máte radost, když se vám práce daří. Jste stoprocentně starostliví, spolehliví, důvěryhodní a loajální, proaktivní a flexibilní. Samostatně hledáte kreativní řešení problémů a jste ochotni převzít odpovědnost za svou práci. Jste velmi dobří s počítačem. Máte znalosti vědeckého prostředí (výhoda, ale ne podmínka). Ústní a písemná komunikace v angličtině je pro Vás snadná. Jste zdatní v mluvené i psané češtině.
Benefity: 1 týden dovolené navíc, celkem tedy 5 týdnů placené dovolené ročně při 100% úvazku; dotované závodní stravování v naší vlastní jídelně; benefity ze Sociálního fondu; zaměstnání ve stabilní, prestižní vědecké instituci mezinárodního významu; přátelské mezinárodní pracovní prostředí; podpora volnočasových aktivit; jazykové kurzy zdarma- čeština pro cizince, angličtina pro Čechy (kapacita je omezena); příležitost účastnit se mentoringových programů jako mentor nebo mentee; zvýhodněný mobilní tarif u smluvního operátora; zvýhodněné bankovní služby u smluvní banky.
Pracovní místo je k dispozici nejdříve od 1. září 2022 (datum nástupu je však flexibilní až do listopadu 2022) do konce roku 2025 s možností prodloužení. Pozice je určena pro zaměstnance na částečný úvazek (20 hodin týdně) a hrubá mzda činí 16 000 Kč měsíčně.
Jak se přihlásit: uzávěrka přihlášek je 1. srpna 2022. Přihlášky zasílejte v angličtině na uvedený e-mail. Připojte podrobný životopis (včetně stručného popisu povinností v předchozím zaměstnání) ve formátu pdf.
Zajímalo by Vás něco, co v inzerátu chybí? Kontaktujte Dr. Anne Daebeler na e-mail anne.daebeler@bc.cas.cz (anglicky, předmět: MiE Technician).

Kontakt na zaměstnavatele


Poslední změna: před 1 měsícem